Home Cryptowährung Oszustwa Bitcoin’a powodują, że Steve Wozniak pozwał YouTube.
Cryptowährung

Oszustwa Bitcoin’a powodują, że Steve Wozniak pozwał YouTube.

Współzałożyciel firmy Apple, Steve Wozniak, pozywa YouTube i firmę macierzystą Google za to, że nie zdjął oszustwa Bitcoina używając jego nazwiska i wizerunku.

W rzeczywistości Wozniak jest jednym z 18 powodów w pozwie, który został niedawno złożony w Sądzie Najwyższym Stanu Kalifornia w hrabstwie San Mateo.

YouTube spóźnia się z likwidacją przekrętów Bitcoina
Oszustwo na YouTube podąża tym samym tropem, co wiele innych oszustw Bitcoin. Wizerunek i nazwisko gwiazdy lub firmy są wykorzystywane do zwabienia ofiar. Oszustwo obiecuje, że osoby, które wyślą BTC na określony adres, otrzymają z powrotem podwójną kwotę.

Takie oszustwo miało ostatnio miejsce na Twitterze, gdzie hakerzy przejęli ponad 130 wysoko postawionych kont. Twitter zadziałał od razu, usuwając tweety i przejmując z powrotem kontrolę nad kontami. Mimo to, podczas gdy oszustwo było aktywne, skradziono ponad 130 000 dolarów [182 000 AUS$].

W pozwie zarzuca się, że YouTube, w przeciwieństwie do Twittera, pozwalał na kontynuowanie takich oszustw Bitcoinów przez wiele miesięcy. Wozniak nie był jedyną główną postacią wykorzystywaną w oszustwach YouTube. Inne znane osobistości to Bill Gates i Elon Musk.

 

Woźniak i inni skarżący powiedzieli, że przez wiele miesięcy prosili YouTube i Google o usunięcie tych przekrętów. Najwyraźniej YouTube i Google ignorowały takie prośby.

W pozwie stwierdzono: „Gdyby YouTube działał szybko, by w rozsądnym zakresie powstrzymać ten proceder, nie byłoby nas tutaj teraz“. YouTube, podobnie jak Google, zdaje się polegać na algorytmach i żadnych specjalnych wysiłkach wymagających szybkiego zastosowania niestandardowego oprogramowania w tych przypadkach działalności przestępczej. Jeśli popełniane jest przestępstwo, musisz być w stanie dotrzeć do ludzi zdolnych do jego powstrzymania“.

Oszustwa Bitcoinów powodują, że Steve Wozniak pozwał YouTube’a

Reakcja Tepid
YouTube oferował zwyczajowe frazesy w odpowiedzi na pozew. Nie udzielając oficjalnej odpowiedzi, wydano oświadczenie.

 

YouTube powiedział: „Poważnie traktujemy nadużycia naszej platformy i szybko podejmujemy działania w przypadku wykrycia naruszeń naszych zasad, takich jak oszustwa lub podszywanie się“.

Sprawa sądowa wyraźnie obciąża winą Google i YouTube. Stwierdza się w nim, że „Brak ostrzeżenia ze strony pozwanych był umyślny, złośliwy, opresyjny, oszukańczy i/lub lekkomyślnie naruszał prawa Powodów, uprawniając ich tym samym do odszkodowania karnego“.

Pozew ma na celu przeprowadzenie procesu przed ławą przysięgłych, przyznanie odszkodowania karnego i usunięcie wszystkich oszustw Bitcoin, wykorzystujących podobieństwo i nazwę Wozniaka.

Author

admin